>
Будучыня пачынаецца сёння (На белорусском языке)

Будучыня пачынаецца сёння (На белорусском языке)

Публикуйся

Будучыня. У гэтым слове столькі сэнсу і загадкавасці. Што будучыня для цябе?

 

 

 


Кожны новы дзень — гэта ўнікальная і непаўторная з’ява. Бо ён не проста з’яўляецца сапраўдным, але і таксама становіцца часткай будучага. Сувязь мінулага, сучаснасці і будучыні — відавочная і непарыўная. Бо мінулае становіцца сапраўдным, а сапраўднае пераходзіць у будучыню. Так было заўсёды. Менавіта таму, шмат хто лічыць, што трэба імкнуцца да лепшай будучыні. Яны будуюць планы, робяць ўклады і складаюць назапашвання. Вядома ж, гэта правільна, клапаціцца аб сваёй будучынi неабходна кожнаму з нас. Таму што жыць толькі сённяшнім днём, не клапоцячыся аб будучынi — гэта глупства, адпачываючы і забаўляючыся сёння, ты можаш апынуцца ні з чым заўтра.
«Будучыня пачынаецца сёння». Гэтая фраза валодае вельмі глыбокім сэнсам і, на мой погляд, кожны павiнен абдумаць яе. Бо будучыня сапраўды пачынаецца сёння, цяпер, у дадзены момант.

 

Для таго, каб валодаць добрай будучынёй, не трэба будаваць пастаянныя планы і марыць. Гэта трэба, несумненна, але як складнік вашых дзеянняў. Я думаю, для таго, каб мець годную будучыню, трэба клапаціцца ў першую чаргу аб сваёй сучаснасцi.
Нельга казаць, што трэба жыць тут і цяпер ці неабходна цалкам апускацца ў планы на будучыню. Не, трэба жыць у сучаснасці, у клопатах аб будучынi і памяцi аб мінулым. І толькі тады вы па-сапраўднаму зможаце шанаваць тое, што маеце, дасягнуць таго, чаго жадаеце і дзякаваць тое, што калі-то ў вас было.

 

 

 

Каждый новый день — это уникальное и неповторимое явление. Ведь он не просто является действительным, но и также становится частью будущего. Связь прошлого, настоящего и будущего — очевидна и неразрывна. Ведь прошлое становится настоящим, а настоящее переходит в будущее. Так было всегда. Именно поэтому, многие считают, что нужно стремиться к лучшему будущему. Они строят планы, делают вклады и составляют накопления. Конечно же, это правильно, заботиться о своем будущем необходимо каждому из нас. Потому что жить только сегодняшним днем, не заботясь о будущем — это глупость, отдыхая и развлекаясь сегодня, ты можешь оказаться ни с чем завтра.

 

«Будущее начинается сегодня». Эта фраза обладает очень глубоким смыслом и, на мой взгляд, каждый должен обдумать ее. Ведь будущее действительно начинается сегодня, сейчас, в данный момент. Для того, чтобы обладать хорошим будущим, не нужно строить постоянные планы и мечтать. Это нужно, несомненно, но как составляющая ваших действий. Я думаю, для того, чтобы иметь достойное будущее, нужно заботиться в первую очередь о своей современности. Нельзя говорить, что нужно жить здесь и сейчас или необходимо полностью погружаться в планы на будущее. Нет, надо жить в настоящем, в заботах о будущем и памяти о прошлом. И только тогда вы по-настоящему сможете ценить то, что имеете, достичь того, чего хотите и благодарить то, что когда-то у вас было.

Комментарии (0)
×

Авторизация

E-mail
Пароль
×

Регистрация

ИМЯ,
ФАМИЛИЯ
Дата 
рождения
Регион
E-mail
Пароль
Повторите пароль
×
×
×